Grandhotel Praha**** Tatranská Lomnica
Grandhotel Praha**** ponúka ubytovanie, gastronomické služby, Spa. Prostredie špičkového tatranského strediska - ideálnej zimnej i letnej destinácie, špeciálna starostlivosť o rodiny, priestor pre absolútny relax nie len v luxusných hotelových interiéroch ale aj v oddychovej zóne Grand Wellness&Spa sú len zopár z dôvodov, prečo si naši klienti vyberajú práve Grandhotel Praha.
Kde: Tatranská Lomnica, východ SR Mám záujem
Organizuje: Tatry mountain resorts, a. s.

Hotel

Ktorý sen by sme pre Vás mohli zmeniť na skutočnosť?

Naším najdôležitejším posolstvom v Grandhoteli Praha**** je poskytnúť každému klientovi neopakovateľný pobyt. Pobyt, kde Vašim požiadavkám nekladieme hranice.

Buďte naším hosťom a vychutnajte si bezstarostný komfort hotela situovaného uprostred impozantnej a pritom stále panenskej scenérie Vysokých Tatier, ktorý už viac ako 100 rokov spája tradíciu prepychovej minulosti s vyjadrením súčasného životného štýlu.

Skonštruovaný v roku 1905 s ambíciou ponúknuť to najlepšie, čo doba poznala, Grandhotel Praha aj naďalej, o celé storočie neskôr, symbolizuje excelentnosť v umení uspokojiť aj tie najvyššie očakávania svojich náročných klientov. Cíťte sa ako doma od momentu Vášho príchodu.

Zažite tento štvorhviezdičkový unikátny hotel Vysokých Tatier ponúkajúci 83 izieb, 9 apartmánov a 4 konferenčné miestnosti, ktorý je oslavou štýlu, kulinárstva a elegancie evokujúcej hýčkavý luxus.

Golfový hotel

Grandhotel Praha a golfový rezort Black Stork hráčom ponúkajú hru v krásnom prostredí na 27 jamkách s kompletným zázemím - 3 možné kombinácie 18 jamkových ihrísk (International Course, Panorama Course a Village Course). Tiež sú pripravené tréningové plochy – driving range, chipping green, putting green a 3 PAR akadémia.

3 PAR je určená predovšetkým pre školy, ale využívajú ju aj hráči-začiatočníci alebo skúsení hráči na nácvik hry s obmezeným časom alebo na nácvik krátkych rán.

História

Na prelome 19. a 20. storočia nastalo pre Európu obdobie, nazývané vo Francúzsku La belle époque, teda krásna doba. Dávno neboli vojny, priemyslu a obchodu sa darilo, železničná sieť, tlač, telegraf a telefón skrátili vzdialenosti. Všade spokojne žila moderná aristokracia, ktorá mala dosť peňazí a snažila sa časť zo svojho života prežiť čo najpríjemnejšie. Architekti vymysleli luxusný sloh primeraný dobe - secesiu.

Vysoké Tatry dovtedy slúžili zdravotno-rekreačným účelom. Mali sa však stať miestom stretávania sa európskej aristokracie. Tak vznikli pred 100 rokmi v Tatrách prepychové hotely. Jedinečný hotel v Tatranskej Lomnici postavila Medzinárodná spoločnosť spacích vozňov (Wagons Lits Cook) z Bruselu. S jeho realizáciou na úpätí Lomnického štítu vo výške 908 m sa začalo v roku 1904 a bol dokončený v roku 1905 podľa plánov budapeštianskych architektov Quido Hoepfnera a Gejzu Györiho. Otvorený bol 1. júla 1905. Jeho pôvodný názov Palota szálló (Hotel Palace) sa zmenil v roku 1919 na Grandhotel Praha.

Hotel nielen pritiahol do Tatier solventnú klientelu, ale podstatne sa zaslúžil aj o rozvoj športu v Tatrách. Vybudoval sánkarské a bobové dráhy, zariadenia pre letné športy a bol prvým hotelom s celoročnou prevádzkou. Dodnes si zachoval svoj majestátny šarm. Je to žijúca legenda uprostred slovenských veľhôr.

Prominentní hostia

Od veľkého otvorenia v roku 1905 sa do hotelových kníh zapísalo mnoho významných osobností. Patrili medzi nich štátnici, politici, podnikatelia, umelci a športovci – hostia, ktorí prispeli k prestíži hotela.

Neopomenuteľným hosťom z oblasti športu bola Sonja Henie, prvá olympijská víťazka v krasokorčuľovaní, ktorá bývala v hoteli v roku 1936. Okrem nej bol v Grandhoteli ubytovaný aj prezident Masaryk, hudobný skladateľ Béla Bártok, Eduard Beneš či spisovateľ Karol Čapek, ktorý vo svojich listoch Oľge Scheinpflugovej opísal atmosféru hotela – „Je to tu luxusné...“.

Hotelové služby

Grandhotel Praha ponúka rozsiahle služby, čím chceme prispieť k vašej úplnej spokojnosti a pohodliu. Okrem nasledovných spomenutých sme pripravení vyjsť v ústrety aj Vašim individuálnym prianiam.

 • Room service od 7.00 do 24.00 hod.
 • Zmenáreň na recepcii hotela
 • Internet
 • Požičovňa lyží, bicyklov a korčulí
 • Limousine servis, taxi
 • Parkovisko zdarma
 • Detský kútik
 • Domáca a zahraničná tlač
 • Skibus v Tatranskej Lomnici zdarma
 • Laundry service – pranie a žehlenie
 • Trezor na izbe
 • Ubytovanie pre domácich miláčikov

Izby a apartmány

Pri zariaďovaní každej hotelovej izby sme mali na mysli osobitne Vás, našich hostí. Naši zamestnanci sú zároveň Vašimi hostiteľmi a ich motiváciou je zabezpečiť bezchybnosť a jedinečnosť Vášho pobytu.

Zažite nadčasovú eleganciu a dokonalú harmóniu zariadenia a dekorácií, v ktorých sa prelínajú najlepšie chute honosných včerajškov a štýlových zajtrajškov.

Reštaurácie a bary

Máte chuť na niečo výnimočné? Svetová kuchyňa so slovenským prízvukom iste uspokojí chuťové poháriky každého gurmána. Náš šéfkuchár Andrej Hurajt Vás zavedie na epikurejskú cestu potešenia a jeho tím Vás bude rozmaznávať tými najexkluzívnejšími špecialitami.

Nechajte si popriať dobrú chuť v jednej z nasledovných reštaurácií a barov:

 • French Restaurant
 • Grand Lounge
 • American Bar alebo tiež Aperitiv Bar
 • Biliard Café

Grand Spa

Každý pobyt v Grand Wellness&Spa je neobyčajnou cestou k získaniu vnútornej rovnováhy a krásy. Prežite u nás magické momenty inšpirované horami a nechajte sa rozmaznávať v rytme ročných období.

Vydýchnite si po dni plnom aktivít v Grand Wellness&Spa, uvoľnite sa v saune, dajte sa vymasírovať perlivou vodou vo vírivej vani alebo citlivými rukami masérov. Nechajte sa nami zlákať, zatvorte oči a znovuobjavte pocit harmónie tela i duše.

Tak ako aj Vaše telo a myseľ budú jedno, aj naše terapie priam holisticky lahodia všetkým Vašim zmyslom.

Vyskúšajte novinku - Grand Spa v Grandhoteli Praha pre Vás teraz ako prvý a jediný na Slovensku prináša exkluzívne a unikátne ošetrenia z prekrásnych ostrovov v Tichom oceáne- Fidži.


 


Viac info: www.ghpraha.sk (prosím, uveďte dovolenkasdetmi.sk ako zdroj informácií)