Grandhotel**** Starý Smokovec
Grandhotel**** Starý Smokovec ponúka ubytovanie, gastronomické služby a Grand Spa, v srdci Vysokých tatier, Starom Smokovci. Vyslovte svoje priania a my urobíme všetko pre to, aby sme Vám ich splnili...
Kde: Starý Smokovec, Vysoké Tatry, východ SR Mám záujem
Organizuje: Tatry mountain resorts, a. s.

Grandhotel**** Starý Smokovec

Grandhotel Starý Smokovec, ktorého história siaha až do roku 1904, je štvorhviezdičkový klenot Vysokých Tatier. V ich srdci - Starom Smokovci - na pozadí mohutného Slavkovského štítu dominuje táto romantika minulého storočia a ponúka Vám komfortnú základňu pre Váš nezabudnuteľný pobyt v Tatrách. Urobte si radosť a nechajte sa bezstarostne hýčkať impozantnosťou a prestížou tohto miesta. Kombinácia mladého a skúseného personálu nám zároveň dovoľuje prepojiť tradíciu prepychovej minulosti s vyjadrením súčasného životného štýlu, tak aby ste mali dôvod sa k nám vracať.

Zatvorte oči a predstavte si štýl a komfort, ktorý Vám dovoľuje robiť všetko a zároveň neobmedzenie oddychovať. Hovoríme o relaxačnej zóne Grand Wellness&Spa a čerešničke na torte ponúkaných služieb – kulinárstve šéfkuchára Reštaurácie Lefèvre, ktorý považujú plnenie Vašich, aj tých najambicióznejších očakávaní, za neodolateľnú výzvu.

Nechajte si učarovať tým najúžasnejším výhľadom z jednej zo 68 izieb, 8 apartmánov alebo 5 kongresových sál, ktorý vás presvedčí o pôvabnosti tohto miesta - ideálnej zimnej i letnej destinácie.

História

Grandhotel, postavený v secesnom štýle, bol uvedený do prevádzky v roku 1904 ako prvý veľký tatranský hotel. Najväčší podiel na jeho vybudovaní mal Gustav Hoepfner starší, vtedajší riaditeľ Spišskej úverovej a priemyselnej banky, ktorá bola investorom tejto secesnej nádhery.

Hotel bol od začiatku kategorizovaný ako snobský, prestížny a taký, ktorý mohla navštíviť len finančne a spoločensky najsilnejšia vrstva. Svojim luxusným zariadením, poskytovanými službami a pohodlím patril k najvyhľadávanejším hotelom v celej oblasti Vysokých Tatier, čo sa rýchlo rozšírilo do sveta. Od toho okamihu bola kapacita hotela neustále naplnená a v čase pred prvou svetovou vojnou bol neoficiálne vyhlásený ako jeden z Top 10 svetových horských hotelov. Vo vyše storočnej histórii sa nestalo ani raz, aby bol zatvorený.

V rokoch 1929 - 1935 uviedli do prevádzky prístavbu typizovanej reštaurácie v ľavom krídle Grandhotela - Taverna.

Po druhej svetovej vojne v zmysle dekrétu o znárodnení Grandhotel v Starom Smokovci prešiel do správy národného podniku Slovenská hotelová spoločnosť. Odvtedy prešiel hotel rukami viacerých vlastníkov a od roku 2007 funguje pod spoločnosťou Interhouse Tatry s.r.o.

V súčasnosti Grandhotel ponúka svoje služby v štandarde moderného hotela kategórie ****, keď v uplynulých rokoch prešiel výraznou rekonštrukciou a modernizáciou ubytovacej časti aj odbytových stredísk.

Prominentní hostia

Jedným z prvých významných hostí bol saský korunný princ Fridrich August s rodinou. Odvtedy hotel navštívilo množstvo svetových osobností  z oblasti politického, kultúrneho a športového života ako napríklad československý prezident Eduard Beneš s celou povojnovou vládou, bývalý britský premiér Harold Wilson, najväčší český herec Vlasta Burian, hudobní skladatelia Alexander Moyzes, Eugen Suchoň a Ján Cikker, majster sveta v lyžovaní Toni Sailer, olympijský víťaz Emil Zátopek a mnoho, mnoho ďalších.

Izby a apartmány

Grandhotel Starý Smokovec poskytuje luxusné ubytovanie, ktoré je oslavou miestnej pohostinnosti a rafinovanej tatranskej architektúry. Nadčasová elegancia a neprekonateľná individualita sú charakterovými vlastnosťami izieb odrážajúcich presvedčenie hotela – nie len udržiavať vysoké štandardy, ale hotel aj kontinuálne vylepšovať novým a inovatívnym zariadením pričom snahou je zachovať unikátnu historickú atmosféru.

Grandhotel v súčasnosti ponúka 75  izieb zariadených v secesnom štýle, pričom sa vzhľadom na architektúru hotela nenájdu dve pôdorysom úplne totožné izby.

V našom grandhoteli Vám ponúkame nasledovné typy izieb a apartmánov:

 • Dvojlôžková izba
 • Apartmány
 • VIP a ROYAL Apartmány

Každá izba je zariadená kvalitným vybavením počnúc od televízie so satelitným príjmom pätnástich programov, cez telefón s priamou linkou, rádiobudík, safe, minibar, pohodlné kresná a konferenčný stolík až po blyštiace sa vybavenie kúpeľne a sušič na vlasy.

Reštaurácie a bary

Šéfkuchár Grand Restaurant a jeho tím Vás pozývajú na kulinársku cestu pôžitkov z chutí. Nechajte ich, aby predčili vaše očakávania a predstavili Vám najnovšie trendy svetových kuchýň. Vychutnajte si tieto ich špeciality v rovnako unikátnom prostredí tatranskej scenérie, ktorá vás ponorí do výnimočnej atmosféry. Nechajte si popriať dobrú chuť v jednej z nasledovných reštaurácií a barov:

 • Restaurant Lefevre
 • Wilson Bar
 • Castro Café

Grand Spa

Po celodennej aktivite je hotelová sauna skvelým spôsobom ako si vydýchnuť. Ak ste pripravení venovať relaxácii ešte viac času,  využite  masáže, tepidárium, bazén a celú radu terapií, ktoré skrášľujú vaše telo zvnútra i zvonku exkluzívnou kombináciou inovatívnych spa procedúr a wellness kultúry.

Pozývame Vás na únik zo sveta rýchleho tempa v pokojnej a podnetnej atmosfére Relax Centra Sailer, ktoré Vás pripraví na momenty maximálneho pôžitku.

V Grandhoteli Starý Smokovec zažijete blízkosť sily prírody a energiu, ktorá Vám dovolí využiť Vašu prítomnosť vo Vysokých Tatrách na bezstarostné hýčkanie sa a znovu nájdenie Vašej rovnováhy a harmónie.

Hotelové služby

Náš hotel ponúka rozsiahle služby, čím chceme prispieť k vašej úplnej spokojnosti a pohodliu. Okrem nasledovných spomenutých sme pripravení vyjsť v ústrety aj Vašim individuálnym prianiam.

 • Room service 7.00 – 24.00
 • Concierge
 • Bezdrôtové pripojenie na internet
 • Parkovisko
 • Grand Taxi
 • Skibus do Tatranskej Lomnice
 • Laundry service – pranie a žehlenie
 • Zmenáreň a predaj šperkov na recepcii
 • Biliard
 • Animačné programy pre deti
 • Kútik pre deti Detský raj
 • Nintendo wii

Viac info: www.grandhotel.sk (prosím, uveďte dovolenkasdetmi.sk ako zdroj informácií)