Letný ozdravno-relaxačný týždenný pobyt pre dieťa s doprovodom
Trpí vaše dieťa alergiou? Má problémy s dýchacími cestami? Má problémy s kĺbami? Alebo ho trápia kožné ochorenia? Nenechajte vaše dieťa trpieť. Pripravili sme pre vás pobyt v spolupráci so všeobecnou lekárkou pre deti a dorast MUDr. Michaelou Černou, a pedagogičkou a masérkou Evou Prokešovou. Ponúkame vám ozdravný a relaxačný pobyt v Penzióne Teplička v lone Nízkych Tatier, v Liptovskej Tepličke, dedine pod Kráľovou Holou, ktorá získala titul „Dedina roka 2007“.
Kde: Liptovská Teplička, stred SR Mám záujem

Pobyt začína príchodom v nedeľu popoludní. Po večeri nasleduje privítanie detí a rodičov (starých rodičov) a oboznámenie sa s programom. Každé ráno po raňajkách je pre deti pripravená rozcvička a po nej organizovaný výchovný a liečebný program do 12.00 hod, po obede majú rodičia (starí rodičia) a deti voľný program do 15.00 hod. Nasledujú masáže. Večera je podávaná o 18.00 hod.

Pobyt zahŕňa:

Ubytovanie pre rodiča (starého rodiča) s dieťaťom na sedem nocí v dvojlôžkovej izbe, plnú penziu (pre dieťa je polovičná porcia). Program pre deti s pedagogickým dozorom a výchovným programom a liečebnými procedúrami od 9.00 do 12.00 hod. Materiál potrebný na hry s deťmi. 1x klasická masáž pre dieťa, 1x reflexná masáž pre dieťa, 1x masáž lávovými kameňmi (20 min.) pre dieťa, 3x (1 hod.) finska sauna pre rodičov s dieťaťom. 1x klasická masáž chrbta (20 min.) pre dospelú osobu. 2x (hod.) masážny stroj pre dospelú osobu. Zapožičanie bicyklov 3x hod. (stacionárny bicykel, steper). Malý darček na pamiatku pre dieťa. Spomienkový darček pre rodiča.

Lokalita:
Penzión Teplička. Je mimoriadne vhodný i pre rodiny s najmenšími ratolesťami, dôkazom čoho je i Certifikát Slovenskej Únie materských centier. Pod Kráľovou Hoľou na jej severnej strane vo venci Liptovských hôľ, Vysokých i Nízkych Tatier a blízko prameňov Čierneho Váhu leží rázovitá podtatranská obec Liptovská Teplička a v nej náš penzión. Vďaka svojej polohe v krásnej vysokohorskej prírode táto oblasť ponúka množstvo zaujímavých rekreačných aktivít (lyžovanie, horolezectvo, turistika, cykloturistika, tenis). Liptovská Teplička sa nachádza v nadmorskej výške 920m (mimochodom je to druhá najvyššie položená dedina na Slovensku). Vy a vaše dieťa si budete užívať KLIMATOTERAPIU počas celého pobytu. V období alergicky rizikovéhovegetačného obdobia je veľmi vhodným riešením zmeniť dieťaťu prostredie, v ktorom zmena flóry zabráni alergickým prejavom.

Pre koho je pobyt určený:

- pre deti s ochoreniami dýchacích ciest

- pre alergikov

- pre deti s ochoreniami kĺbov

- pre deti s kožnými ochoreniami

Prosíme rodičov aby deťom priniesli vhodné oblečenie, aj teplejšie, aj pršiplášť.

Organizovaný dopoludňajší program pre deti.

- v pondelok: rozcvička, chôdza po tráve bosými nohami (otužovanie, reflexná terapia), chôdza po kameňoch (s pomocou pre menšie deti)

- v utorok: rozcvička (vo veľmi teplých dňoch otužovanie sprchou v záhrade), preskakovanie malých prekážok, ukážky správneho dýchania bránicou, hovorenie riekaniek a povedačiek so správnym dýchaním

- v stredu: rozcvička, prechádzka lesom (aj v daždi – deťom sa v daždi dobre dýcha), v prípade pekného počasia zbieranie liečivých rastlín na lúke, zhotovovanie kytičiek, zbieranie prírodného materiálu

- vo štvrtok: rozcvička, kruhové hry, loptové hry.... zopakovanie správneho dýchania, spev známych piesní, voľný tanec detí v záhrade

- v piatok: rozcvička, vychádzka do obce, rozhovory na tému „Odkiaľ som?“ ( z mesta, z dediny – čím sa líšia?...) Oboznámenie sa s historickým dedičstvom „pivničkami“, ktoré Liptovskú Tepličku preslávili.

- v sobotu: rozcvička, súťaživé hry

Po 15.00 hod masáže a ozdravné služby:

- v pondelok: sauna pre deti s rodičmi, otužovanie sprchou a v ochladzovacom bazéne

- v utorok: klasická masáž na prekrvenie svalstva (20 min.) (deti sa pri masážach striedajú)

- v stredu: sauna pre deti s rodičmi, otužovanie sprchou a v ochladzovacom bazéne

- vo štvrtok: reflexná masáž pre deti (nohy alebo chrbát)

- v piatok: sauna pre deti s rodičmi, otužovanie sprchou a v ochladzovacom bazéne

- v sobotu: masáž chrbta teplými lávovými kameňmi, malé deti chôdza po teplých kameňoch 15 – 20 min.

 

Cena: 521,90 Eur
(438,57 EUR bez DPH)

Prepočet na SKK: 15 722,76 SKK


Konverzný kurz Eur: 30,126


 

Pobyt odporúčaný dieťaťu so zdravotnými ťažkosťami na základe dotazníka potvrdeného detským lekárom – Zľava 105 Eur:

 

Cena: 416,90 Eur
(350,34 Eur bez DPH )

Prepočet na SKK: 12 559,53 SKK

Konverzný kurz Eur: 30,126


Viac info: www.penzionteplicka.sk (prosím, uveďte dovolenkasdetmi.sk ako zdroj informácií)