Ranč Amadeus - rodeo, kanoe a dobytok pri Martine
Ranč sa nachádza v dedinke Valentová v prekrásnej časti stredného Slovenska nazývanej Turiec. Pre našich návštevníkov ponúkame jazdenie na koni pre pokročilých, začiatočníkov ako aj pre najmenších, rôzne športové podujatia, výlety do blízkeho aj vzdialeného okolia. V lete usporadúvame Indiánske tábory pre deti, v zime možnosť vyskúšať si jazdu so psím záprahom. Okrem koní a dobytka máme pre najmenšie deti pripravenú aj minizoo.
Kde: Valentová, okres Martin, stred SR Mám záujem

O nás

Pre našich návštevníkov organizujeme okrem podujatí spojených s koňmi športové podujatia, návštevy hradov, zámkov, prírodných rezervácii, kúpeľov a kúpalísk. V našom saloone je možnosť posedieť si s priateľmi a známymi pri dobrom občerstvení alebo si večer posedieť pri ohníku alebo pri grilovačke. Na požiadanie môžeme pripraviť špeciálne menu.
Pre milovníkov vína pripravíme posedenie vo vlastnej 180 ročnej pivnici ukrytej 4m pod zemou.

Jazdenie na koni

Pod vedením skúsených inštruktorov zabezpečíme kurzy jazdenia pre začiatočníkov aj pokročilých prípadne jazdu v kroku na jazdiarni pre tých ,ktorí chcú skúsiť vidieť svet z konského chrbta po prvý krát.
Vám, ktorí sa chcete koňom venovať dlhodobo pripravíme program, ktorý Vás naučí ako sa starať o kone, ako ich sedlať, cvičiť a pod.
Pre skúsených jazdcov organizujeme atraktívne výlety na konskom chrbte do okolitej prírody, ktoré môžu trvať od jednej hodiny až po niekoľkodňové traily v okolitých horách.

Ubytovanie

Poskytujeme ubytovanie pre 12 osôb v dvoch rodinných apartmánoch (každý 6 osôb) so samostatnou kuchyňou a kúpelňou.
Sú vybavené spálňou pre 4 osoby,obývačkou /2 prístelky/ a samostatným WC.
Ubytovanie so psom je možné za príplatok po vzájomnej dohode.

Ďalej poskytujeme ubytovanie v 5 zrubových chatkách, ktoré sú vybavené vlastným WC a kúpelňou . Každá chatka je štandartne vybavená pre 3 osoby (2 postele + prístelka).

Westernový tábor

Deti s nami zažijú letné dobrodružstvo na originál westernovom ranči, vyskúšajú si život ako z Divokého západu, uvidia vystúpenie Jednookého Billa s bičom, krásnu Mary pri výuke country tancov a mnoho ďalších zaujímavostí. Naučia sa jazdiť na poníkoch aj veľkých koňoch (starať sa o kone), lasovať, strielať z luku. Zahrajú si loptové hry, vyskúšajú splav na indiánskom kanoe a ryžovanie zlata. Na záver tábora dostanú certifikát o jazdcovi.

V cene: ubytovanie v chatkách, strava 5x denne, pitný režim, výuka jazdenia s inštruktorom, program, výlety, poistenie, vedúci, zdravotník, výuka country tanca.

1. turnus     03.7. - 10.7.2012

2. turnus     10.7. - 17.7.2012

3. turnus     17.7. - 24.7.2012

4. turnus     24.7. - 31.7.2012

5. turnus     31.7. - 07.8.2012

6. turnus     07.8. - 14.8.2012

7. turnus     14.8. - 21.8.2012

8. turnus     21.8. - 28.8.2012

 

Akcie

Turistika

Pre tých z Vás, ktorí nemajú chuť pešo šlapať na okolité kopce ale radi by zažili trošku zábavy ponúkame možnosť zapožičať si bicykel a prejsť si okolité doliny.
Tých ktorí by chceli aj tochu adrenalínu vyvezieme aj s bicyklami do národného parku Veľká Fatra k Nášmu partnerovi na Kráľovú Studňu kde sa môžete najesť alebo prespať a po fatranskej magistrále sa na bicykloch vrátiť naspäť do Gaderskej doliny. Priemerná časová náročnosť pri pohodlnej jazde je 5 hodín. Pre peších je od hotela možnosť absolvovať veľa turistických trás po hrebeňoch Fatry.

Lyžovanie

V Zimnom obdobíí je možnosť lyžovania v okolitých lyžiarských strediskách, predovšetkým v Jasenskej Dolinie, na Martinskych Holiach alebo v neďalekom (7km) stredisku Snowland vo Valčianskej doline.
Pre Tých, ktorí si chcú vyskúšať aj niečo iné zorganizujme jazdu na psích záprahoch (max. pre 8 ľudí ), alebo si môžu vyskúšať lyžovanie za koňom, keď koník ťahá lyžiara za sebou.

Valentín

V období Valentína organizujeme Valentínske víkedny pre zaľúbených s programom podľa dohody alebo pomôžeme zabezpečiť priania Našich zákazníkov.

Veľká Noc

Počas Veľkonočných sviatkov môžete u nás spolu s Vašimi deťmi vidieť a vyskúšať si výrobu vlastných velkonočných vajíčok, prácu na hrnčiarskom kruhu alebo si upliesť vlastný korbáč.

Zabíjačkové hody

V predvianočnom období poriadame pre záujemcov Zabíjačkové víkendy. Nástup je už v piatok. V sobotu okolo 8.00hod raňajky a nástup k zabíjačke. Každý z účastníkov pomáha pri práci. Melieme mäsko na klobásky, pripravuje sa kaša na jaterničky, varí sa zabíjačková polievočka, porcuje mäso a pod. Na všetko dohliadne oko šéfkuchára. Vaše deti zatiať jazdia alebo vykonávajú iné činnosti s našim animátorom. Po práci dobre padne sa ísť okúpať do SPA Turčianske Teplice. Večer si posedíme pri vínku alebo dobrej slivovičke a deň ujde ani neviete ako. V nedeľu poobede si zbalíte svoje výrobky a tie, ktoré je nutné zaúdiť Vám dovezieme do 5 dní.

Mikuláš

V decembri k Nám tradične zavíta Mikuláš a pre deti doniesie ako to už tradičné býva, pár maličkostí.

Silvester a Nový rok

Koncom roka ponúkame oslavu Silvestra a Nového roku . Poriadame silvestrovský faklový pochod na koni, púšťame balóny prianí, podľa dohody zabezpečíme novoročný let balónom.


Viac info: www.ranchamadeus.sk (prosím, uveďte dovolenkasdetmi.sk ako zdroj informácií)