Ranč pod Ostrou skalou - Divoký západ na východe v Slovenskom raji
Ranč pod Ostrou skalou je vstupnou bránou národného parku Slovenský raj. Nachádza sa tu svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa. Pozdĺž objektu tečie riečka Hnilec. Ranč sa zaoberá chovom koní rôznych plemien, ako aj chovom kráv, pričom hlavnou myšlienkou je návrat k prírode, spoznávanie vidieckeho spôsobu života, uprednostnenie fyzickej činnosti a športových aktivít.
Kde: Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, NP Slovenský raj, východ SR Mám záujem

O nás

Na ranči sa venujeme chovu hospodárskych zvierat. Chov koní je zameraný na podporu a zachovanie druhov ako je hucul a norik, a tiež chov teplokrvných koní využívaných prevažne na športovú činnosť a agroturistiku.
Zaoberáme sa aj chovom hovädzieho dobytka typu Charolais.

Ubytovanie

Ponúkame 6 apartmánov s kapacitou 30 postelí. Budova je postavená v americkom motelovom štýle.

Každý apartmán má samostatný vchod z vonkajšej terasy. Je vybavený sociálnym zariadením so sprchovacím kútom a umývadlom. V apartmáne je jedna manželská posteľ a určitý počet samostatných lôžok. K výbave apartmánu patrí rádio s CD prehrávačom, televízor so satelitom, stôl s kreslami na sedenie, skrine na úschovu vecí, vešiaková stena s botníkom.

V druhej časti budovy vznikla reštaurácia tiež v štýle country western saloon s typickým jednoduchým dreveným zariadením.

Jazdenie na koni

Ponúkame výuku jazdy na koni pre začiatočníkov aj pokročilých, pre náročnejších zákazníkov organizujeme jedno aj viac dňové výlety v sedle koní s možnosťou táborenia v prírode. V ponuke je zahrnutá výučba westernového jazdenia a názorné ukážky. Možnosť zúčastňovať sa prác na ranči (napr. ošetrovanie koní, hovädzieho dobytka, rúbanie dreva, pomoc pri spracovaní sena).

Turistika

Možnosť turistických výletov do okolitej prírody, veľmi pekné trasy pre pešiu turistiku.


Z prírodných zvláštností v blízkom okolí sú zaujímavé najmä svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa v Národnej prírodnej rezervácii Stratená na území (dosahuje dĺžku 1232 m), Národný park Slovenský raj, Slovenské Rudohorie, reliéfy Nízkych Tatier so svojou symbolickou Kráľovou hoľou.

Z Ranča sú dostupné vychádzkové turistické trasy a chodníky, v blízkosti sú výborné podmienky pre zjazdové (Telgárt) a bežecké lyžovanie aj vodné športy (vodná nádrž Dedinky). Ranč dostal svoj názov podľa prírodnej rezervácie Ostrá skala, ktorá je z neho pekne viditeľná s výškou 970 m.n.m.

Ďalšie zaujímavosti v blízkosti sú Ochtinská aragonitová jaskyňa, Gombasecká jaskyňa, jaskyňa Domica, Jasovská jaskyňa, Chránená krajinná oblasť Muránska planina, hrad Krásna Hôrka, kaštieľ v Betliari, mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí.Vybrané trasy pre cykloturistiku - ranč ponúka možnosť zapožičania horských bicyklov. V rámci turistiky možná návšteva Vysokých Tatier a kultúrno - historických pamiatok v okolí napr. Spišský hrad a zrúcaniny Muránskeho hradu. V letnej sezóne možnosť plávania, člnkovania aj rybárčenia na vodnej nádrži Dedinky vzdialenej od ranča 10 km, zber húb a lesných plodov. V zimnej sezóne ponúkame bežecké lyžovanie priamo v Dobšinskej Ľadovej jaskyni a tiež zjazdové lyžovanie na Dedinkách, Vernári.

Akcie

- Country bál

- Silvester

- Kovbojské leto: detský tábor pre deti od 7 do 13 rokov, (v programe je zahrnuté jazdenie na koni, starostlivosť o kone, výlety, hry v prírode, táborový oheň, kovbojská diskotéka, šport)

- Semináre Natural horsmanship: semináre so "zaklínačom koní" Milanom Kovářom o prirodzenej komunikácii medzi koňom a človekom

 

Cenník ubytovania a služieb


Apartmán č.1: 15 € noc/osoba

Apartmán č.2: 15 € noc/osoba

Apartmán č.3: 15 € noc/osoba

Apartmán č.4: 15 € noc/osoba

Apartmán č.5: 20 € noc/osoba

Apartmán č.6: 17 € noc/osoba

Jazda na koni: 14 €/1 hodina

Jazda na koči a saniach: 40 €/1 hodina

Bicykle: 2,30 €/1 hodina


Viac info: www.ranc-ladova.sk (prosím, uveďte dovolenkasdetmi.sk ako zdroj informácií)