Ranč Trilobit - ako u babičky na dvore - v Podhájskej
Rodinne vedený ranč je ako stvorený pre agroturistiku, ponúka celoročné ubytovanie s možnosťou zúčastňovať sa pri každodenných prácach na gazdovskom dvore. Hviezdne večery si môžete spríjemniť posedením pri ohnisku. Pre deti je pripravené ihrisko a určite nezostanú bez povšimnutia ani jahniatka, kozičky, mačiatka, či iné domáce zvieratká.
Kde: Čechy, okres Nové Zámky, západ SR Mám záujem

Lokalita

V krásnom kúte južného Slovenska, neďaleko termálneho kúpaliska Podhájska, je do vŕškov Pohronskej pahorkatiny včlenená obec Čechy. Na jednom z pahorkov, ktoré akoby vytvorili veniec okolo obce, sa nachádza oáza relaxu a pohody – Ranč Trilobit.

Súčasťou areálu je agátový lesík poskytujúci príjemné prechádzky v letných horúčavách a spolu s pieskovcovými skalami nabitými pozitívnou energiou sú ideálnymi pre relaxáciu. Nezriedka je tu možné stretnúť lesnú zver – srnky či zajace, rozličné vtáctvo, chrobáčiky pobehujúce po lúkach s liečivými rastlinkami.

Aktivity

Rázovito zvlnená krajina je ideálnym prostredím pre cykloturistiku a poznávacie výlety do okolia s množstvom rybníkov, starých kaštieľov či kláštora zo 16. storočia.

Priaznivci jazdy na koni tu majú ideálnu príležitosť zajazdiť si po okolí, ktoré je pre tento šport ako stvorené.

Rybári sa môžu popasovať so svojim úlovkom v miestnom rybníku, určite ani hubári nezostanú s prázdnym košíkom, no a aktívnym športovcom určite neunikne tenisový kurt. A kto nevydrží dlhšie bez vody, môže využiť ponuku rekondično-relaxačného komplexu v Podhájskej.

V zimných mesiacoch čaká na lyžiarov a sánkarov 200 m dlhá zjazdovka, ktorá je pri nedostatku snehu umelo zasnežovaná a na korčuliarov zamrznutý rybník.

Vďaka naším domácim zvieratkám máme na jar na ranči veselo. Ovečky nás už potešili jahniatkami, teraz prichádzajú na rad kozliatka.

Od marca ponúkame na predaj výrobky z ovčieho a kozieho mlieka: kozie mlieko, ovčie a kozie syry, bryndzu, žinčicu.

Ubytovanie

Štýlová chalupa s 3 a 4 – lôžkovou izbou. Každá izba je vybavená TV a dobovými kachľami. Súčasťou chalupy je kuchyňa (pl. sporák, chladnička, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica), sprchovací kút, WC.

Podkrovná izba 5 - lôžková s vlastným sociálnym zariadením (WC a sprchový kút), TV.      

Samostatné 2 – lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC).

Podkrovná izba a samostatné 2 – lôžkové izby majú možnosť využívať spoločnú kuchyňu.

Parkovanie v areáli.

Lyžiarsky vlek 1 km.

Tenisový kurt 500 m.

Obchod a pohostinstvo 500m.

 

Cenník

Dospelá osoba: 14 €/noc
Dieťa do 10 rokov: 7 €/noc
Dieťa bez nároku na lôžko: 3,5 €/noc
Pes: 2 €/noc


Jazdenie na koni: 12 €/hod.
Jazdenie na koni pre ubytovaných: 10 €/hod.
Individuálne je možné dohodnúť jazdu kočom
Zapožičanie bicyklov: 2 €/deň


Viac info: www.ranctrilobit.sk (prosím, uveďte dovolenkasdetmi.sk ako zdroj informácií)